شرکت صنایع شیمیایی ریف ایران از شرکت های زیرمجموعه گروه ریف می باشد که با هدف تولید محصولات محیط دوست و مکانیزه سازی تولید انواع رنگ و رزین و با پشتوانه دانش کارشناسان و متخصصان داخلی پا به عرصه صنعت کشور گذارده است.
این شرکت با دارا بودن سالن های متعدد و تجهیزات مدرن و رایانه ای هم اکنون جزو بزرگترین شرکت های تولیدکننده انواع رنگ های ساختمانی ، صنعتی ، اتومبیلی ، ترافیکی ، انواع چسب ومحصولات شیمیایی ساختمان و نیز انواع رزین های آلکیدی ( کوتاه - متوسط – بلند روغن ) ، اکریلیک (حلالی ، واتربیس) پلی استر (اشباع و غیراشباع) و افزودنی های مختلف در کشور می باشد.
شرکت ریف ایران همواره سعی دارد تا با انجام تحقیقات و ارائه راهکارهای مبتنی برتکنولوژی ، محصولات خود را منطبق بر آخرین استانداردهای بین المللی در اختیار مشتریان خویش قرار دهد. در این راستا این شرکت آمادگی تولید انواع رزین براساس درخواست و نظر مشتریان را دارا می باشد.
اهتمام به کیفیت ، توجه ویژه به رضایت مندی مشتریان ، رعایت استانداردهای ملی و تولید محصولات متنوع ، زمینه ساز موفقیت این شرکت و کسب عنوان پرافتخارترین مجتمع تولیدی رنگ و رزین در کشور گردیده است.همت و تلاش مدیران ، کارکنان و کارشناسان مجتمع ریف ایران خاطره تلخ وابستگی به دیگر کشورها جهت تأمین محصولات شیمیایی را از اذهان زدوده و هم اکنون بسیاری از محصولات این مجتمع به خارج از مرزهای میهن اسلامی صادر می گردد.
آقای مجید تباشیری اصفهانی به عنوان رییس هیات مدیره شرکت ریف و همچنین گروه صنعتی و شیمیایی ریف با سابقه بیش از چهاردهه از پیشگامان و پیشکسوتان صنعت رنگ و رزین می باشند.ایشان بارها به عنوان نخبه صنعت و کارآفرین برتر مورد تقدیر قرار گرفته اند.
آقای حمید تباشیری اصفهانی نایب رییس هیات مدیره در شرکت ریف و از اعضا هیات مدیره گروه صنعتی و شیمیایی ریف بوده و از طراحان اصلی برند تجاری ریف و رشد این نام در صنعت رنگ و رزین می باشند.واحد های فروش شرکت نیز تحت نظارت ایشان فعالیت می نمایند.
آقای آرش منتظری مدیرعامل شرکت ریف و از سهامداران گروه صنعتی و شیمیایی ریف می باشد.مدیریت واحد های مالی شرکتهای زیرمجموعه از مسولیت های وی می باشد.