شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک توسط معاونت و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در تاریخ های 10 و 11 اسفندماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد و با حمایت ویژه گروه صنعتی و شیمیایی ریف برگزار گردید.
محورهای اصلی این کنفرانس را موضوعات - حمل‌و‌نقل همگانی  -سیستم های حمل و نقل هوشمند  -برنامه‌ریزی حمل‌و‌نقل و شهرسازی  -ایمنی ترافیک - مهندسی ترافیک  - آموزش ترافیک
- و .. شامل و در این راستا تعداد 1217 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال گردید که از میان این تعداد مقاله،تعداد170 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی و 207 مقاله به صورت پوستر به چاپ رسیدند.
لازم به ذکر است در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل ترافیک از 10 کشور دنیا به دبیرخانه این کنفرانس مقاله ارسال شده و 15 نفر از اساتید برجسته از کشورهای پرتغال، اتریش، هلند، مجارستان، آمریکا، پاکستان و... برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این کنفرانس حضور پیدا کرده‌ بودند.
گروه صنعتی و شیمیایی ریف به عنوان تنها حامی طلایی کنفرانس شانزدهم ضمن حضور فعال در این حرکت علمی،ضمن شرکت در نمایشگاه جنبی کنفرانس،کارگاه تخصصی علایم ترافیکی افقی جهت علاقمندان برگزار نمود که با حضور حداکثری و چشمگیری مواجه شد.